1. Úvod
  2. ČLÁNKY A VIDEÁ
  3. Čo je to VESA štandard?
Čo je to VESA štandard, VESA norma?

VESA štandard alebo tiež VESA norma je celosvetovo uznávané označenie pre štandard montáže LCD, plazmových, LED, OLED, 3D i prehnutých (curved) televízorov a monitorov (obrazoviek). Jednoducho povedané VESA štandartd sú vlastne 4 otvory so závitom na zadnej strane televízora alebo monitora, vďaka ktorým sa pomocou skrutiek uchytí k držiaku, stojane alebo televíznemu stolíku.

Veľkosť VESA štandardu čiže VESA normy, pokiaľ ju priamo neuvádza výrobcu obrazovky, môžete veľmi ľahko zistiť aj sami a to pomocou obyčajného metra. Rozteč dier jednoducho zmeriate. Meranie najskôr vykonávame vodorovne - vodorovnú vzdialenosť medzi otvormi so závitom a následne zvislé - vertikálna vzdialenosť otvorov so závitom. Namerané hodnoty v milimetroch sú veľkosťou VESA štandardu alebo tiež VESA normy.

 

 

Napríklad, ak na zadnej strane televízie nameriate hodnotu 40cm = 400mm vodorovne a potom 20cm = 200mm zvisle, výsledná hodnota VESA štandardu je 400x200mm.

 

 

Ako sami vydíte, VESA štandard nie je žiadna veda a zistiť sa dá veľmi ľahko aj svojpomocne. Podľa veľkosti VESA štandardu potom veľmi ľahko zistíte, ktorý držiak je na Vašu televíziu alebo monitor vhodný. U nás totiž u všetkých držiakov na televízie i na monitory uvádzame minimálnu aj maximálnu veľkosť VESA štandardu.

Pokiaľ si aj tak náhodou neviete rady, bez obáv sa obráťte na naše ODBORNÉ PORADENSTVO. Môžete nás kontaktovať v každý pracovný deň od 8:00 do 14:30 hod. na tel: +420 733 701 897 alebo na e-maile: info@drzakyastolky.cz kde Vám radi poradíme.

Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
Kde nás nájdete

Fiber Mounts s.r.o. 

Úprkova 1941 - v areálu Šohaj
696 62 Strážnice

Kontaktujte nás
(Po-Pia, 7-14 hod.)
2015 © Fiber Mounts s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk